Trafik Haftasını ‘’Sigortalı Duyarlılığı Artırmamız Açısından’’ Önemli Bir Fırsat Görüyoruz.

Trafik Haftasını ‘’Sigortalı Duyarlılığı Artırmamız Açısından’’ Önemli Bir Fırsat Görüyoruz.

Ülkemizde her yıl 8-13 Mayıs Trafik Haftası tarihlerinde kutlanan Trafik Haftası İçişleri Bakanlığının “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” adlı bir dizi etkinliği çerçevesinde başladı. Araç sahipleri ve yayalar için olası riskleri teminat altına alan sigorta şirketleri de haftaya dair çeşitli demeçler vererek öneri ve projelerinden bahsetti.

Aveon Global Sigorta Teknik&Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Oya YILDIZ, Trafik Haftasının önemine dair düşüncelerini paylaştı. Sektörün en genç şirketlerinden biri olduklarını belirten YILDIZ, bununla beraber araç sigortaları konusunda oldukça deneyimli bir ekip olarak ürün geliştirdiklerini belirtti.

Trafik Haftasının ülkemizde sadece ‘’olması gereken ve rutin bir hafta’’ olmaktan çıkıp yayaların ve sürücülerin bilinç düzeylerine dokunmanın önemine vurgu yapan YILDIZ, ‘’trafik kurallarının sadece trafik ışıklarından ibaret olmadığının’’ altını çizdi. Sigorta şirketlerinin trafik ile yakın temaslı sektör olmasının öneminin farkında olduklarını ve özellikle sürücülerin ve yayaların, olası risklere karşı daha güvende olmalarını sağlayacak ürünler geliştirdiklerini belirtti.

Kalabalık ve karmaşık teminatlar yerine yayaların ve sürücülerin işine yarayacak, olası trafik kazaları sonrasında hem maddi hem bedeni ve hem de yaşamlarını idame ettirmelerine önem verdiklerine değinen YILDIZ, ‘’ trafik kazaları sadece kasko ya da trafik sigortalarını kapsayan bir durum olmadığını, sağlık sigortaları, ferdi kaza ve hatta eğitim sigortaları gibi daha dolaylı ürünlerle de içli dışlı olduğunun önemine değindi’’.

Sürücüler kadar yayalarında trafik kurallarına ‘’AMA’’ demeden uymalarını şiddetle tavsiye eden YILDIZ, gelişmiş ülkelerde ‘’trafik kazaları sonrasında yayalar ile sürücülerin aynı şartlarda kritik edildiğini ve eşit tutulduklarının da önemine değindi’’.
Ülkemizde yayaların trafik kurallarına uymamalarının olağan bir hak gibi görünmelerinin son derece yanlış olduğunun altını çizen YILDIZ, Aveon Global Sigorta olarak, tasarlayacağımız ve müşterilerimize sunacağımız hemen her üründe, mutlaka suretle trafik kazalarına dikkat çekecek argümanlarında olacağının altını çizdi.

Sigorta şirketleri olarak dokunduğumuz her müşteriye bunun önemini gözler önüne sererek yol alabileceklerini belirten YILDIZ, İçişleri Bakanlığının bu yıl Trafik Haftası kapsamında hayata geçirdiği “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” programının bu anlamda son derece yerinde olduğunu belirterek, vatandaşlarımızın gereken ilgiyi göstermelerini önerdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar