”Aveon Global Sigorta ,ITÜ Çekirdek Insurtech Girişimcilik ve İnovasyon Programında Yerini Aldı.”

Insurtech sigorta sektöründe teknolojik yenilikleri ve dijital dönüşümü kapsayan oldukça popüler bir kavram.

İTÜ Çekirdek Insurtech Programı da 2020 yılında sigorta sektöründe dijital dönüşümü desteklemek, sektörün önde gelen sigorta şirketlerini ve en iyi start-upları bir araya getirerek sigorta sektörünü daha modern ve heyecan verici bir hale getirmek, sektörü açık inovasyonla geliştirip, büyütmek amacıyla hayata geçirilmiş bir program. Bu yıl da 94 ülkede 1895’den fazla kuluçka ve hızlandırma merkezinin hizmet, performans ve çıktılarına dair verileri karşılaştırarak endeks oluşturan UBI Global’in açıkladığı listede “Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezi” seçildi. 

Biz de Aveon Global Sigorta olarak yeni nesil sigortacılığın öncüsü olma stratejisiyle, küresel girişimcilik ve yenilikçi teknoloji ekosisteminde giderek daha çok önem kazanan sigorta teknolojileri alanında hem güzel iş birlikleri sağlamak hem de sektör bilgi ve tecrübelerimizi girişimciler ile paylaşarak onlara sigortacılık dikeyinde, tüm ekosisteme fayda sağlayacak çözümler üretmelerini desteklemeye çalışıyoruz.

 

Genç bir sigorta şirketi olmamıza karşın gerek İTÜ Çekirdek Insurtech Programı içerisinde gerekse dışında girişimlere yakın olan bir şirketiz. İyi bir fikir görüyorsak hayata geçirilmesi için elimizden gelen desteği tüm kaynaklarımız ile sağlamaya çalışıyoruz. Girişimler ile iş birliği yaparak, yenilikçi çözümleri ve teknolojileri şirketimize entegre ederek süreçlerimizi verimlileştirmek, müşteri deneyimini geliştirmek ve yeni pazarlara girmek için fırsatlar yaratmayı hedefliyoruz.

 

Kurumsal program paydaşlığımızın yanı sıra tüm üst yönetimimiz girişimcilere mentorlük desteği vermekte, onları sektörel veri ile buluşturarak yol haritalarını beraber şekillendirmeye çalışmakta. Genç girişimlere destek vererek ve sigorta sektöründe inovasyonu teşvik ederek sektöre değer katacak proje sayısının artmasına katkıda bulunmak istiyoruz.  

 

ITÜ Çekirdek Insurtech gibi sektöre özel bir girişimcilik ve inovasyon programında yer almak bizim için çok değerli.

Yenilikçi ve inovatif çözümler sunmayı faaliyetlerinin merkezine alan bir sigorta şirketi olarak, İTÜ Çekirdek Insurtech Programı ile sigorta sektöründeki dijitalleşmeye öncü olmak, sektörde iş modeli ve teknoloji inovasyonunu yönlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar