Blog

Ukrayna Seyahat Sigortası Nedir? Nasıl Alınır?

Seyahatiniz için rotanızı yurt dışına çevirmeye ne dersiniz? Mesela birbirinden büyük opera ve tiyatro salonları ya da görkemli kiliseleri ile Ukrayna’ya?

Ukrayna, Karadeniz’e olan komşuluğu ve ihtişamlı çevre düzeni ile Türkiye’den çıkan seyahat severlerin sık sık tercih ettiği bir rotadır. Peki, 90 güne kadar vizesiz gezilebilen Ukrayna’da sağlığınızı nasıl güvence altına alacaksınız? Yoksa Ukrayna’da en ufak bir sağlık sorununda hastanelere döviz cinsinden ödeme yapmak zorunda mı kalacaksınız? Tabii ki hayır! Siz gezmenize bakın, o iş Aveon Global Sigorta Ukrayna Seyahat Sigortası’nda!

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası, yurt dışı gezilerinde sağlığınızı tıpkı yurt içindeymişsiniz gibi güvence altına alan bir sigorta türüdür. Yurt dışında başınıza gelebilecek her türlü hastalık ya da kaza durumunda ödeyeceğiniz tedavi tutarı ülkenin ekonomisine, sağlık altyapısına ve gittiğiniz hastaneye göre değişir. İşte seyahat sigortası bu farkları ortadan kaldırmaya yarar.

Ukrayna Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat için Ukrayna’yı tercih ettiniz ama sizi Ukrayna’da koruyacak bir seyahat sigortasına mı ihtiyacınız var? Ukrayna seyahat sigortası, ya da tam adıyla Ukrayna seyahat sağlık sigortası, sizin için bu sorunu ortadan kaldırır.

Ukrayna seyahat sigortası ile Ukrayna’da da Türkiye’deki gibi sağlık hizmetlerinden ücretsiz ya da çok düşük ücretlerle yararlanabilirsiniz. Üstelik sağlıktan bağımsız olarak uçuş güvenliğiniz ve evrak işlemleriniz de Ukrayna seyahat sigortası ile korunur.

Ukrayna Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Umarız ki olmaz ama Ukrayna geziniz sırasında aniden hastalanabilir ya da kaza geçirebilirsiniz. İşte bu durumlarda acil tıbbi müdahalelere ihtiyacınız olabilir. Ya da herhangi bir acil durumda Türkiye’ye dönmeniz gerekebilir. Bu gibi olasılıklara karşı Aveon Global Sigorta, Ukrayna Seyahat Sigortası ile size aşağıdaki teminatları sunar:

 • Ukrayna içinde hastalık ya da kaza nedeniyle ihtiyaç duyulan tıbbi tedavi masrafları
 • Tıbbi bir durum nedeniyle sigortalının başka ülkeye veya hastaneye nakli
 • Hastalık veya kaza nedeniyle Ukrayna’da kalış süresinin uzatılmasına dair masraflar
 • Ukrayna’ya refakatçi nakli
 • Refakatçinin konaklama masrafları
 • Bagajın kaybolması ya da hasar görmesi
 • Bagajın araştırılması ve sigortalıya teslim edilmesi için gereken masraflar
 • Sigortalının Ukrayna’da vefat etmesi sonucu cenazenin Türkiye’ye nakli
 • Sigortalının ikametgah adresine nakil masrafları/li>
 • Aileden birinin vefatı sonucu sigortalının Türkiye’ye acil dönüş işlemleri
 • Sigortalının evinde bir hasar meydana gelmesi durumunda sigortalının dönüş seyahati
 • Ukrayna’da tıbbi danışmanlık hizmetleri
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Gecikme nedeniyle Ukrayna’ya yapılacak aktarmalı uçuşun kaçırılması
 • Pasaport ya da uçak biletinin kaybı
 • Sigortalının uğrayacağı gasp ya da kapkaç teminatı

Ukrayna Seyahat Sigortası Avantajları Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz teminatlardan da anlaşılabileceği gibi Ukrayna seyahat sigortası Ukrayna’daki sağlık giderlerini karşılamanın çok ötesine geçer. Yani size Ukrayna seyahatiniz boyunca her açıdan koruma sağlar. Bu korumaya bagaj işlemlerinde yaşanan aksilikler, elde olmayan sebeplerle uçuşu kaçırma ve kişisel evrakların kaybı da dahildir. Ayrıca Ukrayna seyahat sigortası COVID-19 dahil bütün pandemik hastalıkları da kapsar.

Verilen sağlık teminatları ise asgari 30 bin avroya kadar geçerlidir. Yani çok büyük çaplı bir sağlık gideri çıkmadıkça tüm sağlık gideriniz seyahat sigortanız tarafından karşılanır.

Ukrayna Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır? 

Ukrayna seyahat sigortası yaptırmak artık çok kolay! Hemen Aveon Global Sigorta “Hızlı Teklif Al” bölümünden gerekli bilgileri doldurarak size en uygu fiyat teklifini alabilirsiniz! Böylece seyahat sigortanız için yerinizden kalkmanız bile gerekmez. Tabii ki size en yakın Aveon Global Sigorta acentesinde de seyahat sigortası işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ukrayna Seyahat Sigortası Zorunlu Mudur?

Schengen üyesi ülkeler arasında yer almasa da Ukrayna’ya girişte seyahat sigortası ibrazı zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle Türkiye’den ayrılmadan önce mutlaka seyahat sigortası işlemlerini bitirmeniz gerekir. Genel olarak Ukrayna seyahat sigortası seyahatten bir gün önce başlayıp dönüşten bir gün sonra biter.

Ukrayna Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Ukrayna seyahat sigortası standart tarifeli bir sigorta değildir. Sigorta şirketinin belirlediği standart prim üzerine ek hizmet maliyetleri, sigortalının satın aldığı hizmetler, sigortalıya geçmiş dönemlerde ödenen tazminatlar, aracı kurum maliyetleri ve enflasyon oranı eklenerek sigorta fiyatı hesaplanır. Ayrıca teminat limit değişiklikleri gibi birçok faktör de Ukrayna seyahat sağlık sigortası fiyatları üzerinde etkili olur. Çünkü Ukrayna seyahat sigortasında sağlık teminatlarının limiti 30 bin avro olabileceği gibi 50 bin avro da olabilir.

Ukrayna Seyahat Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Birçok farklı sigorta şirketinin Ukrayna seyahat sigortası ürünü bulunmaktadır. Her sigorta şirketinin sunduğu hizmetler ve ek teminatlar farklı olduğu için çeşitli fiyatlarda seyahat sigortası bulunabilir. Artık oturduğunuz yerden de birçok şirketin seyahat sigortası teklifini karşılaştırabilir ve size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Çünkü çoğu şirket online olarak teklif alma hizmeti sunar. Ama sigorta tekliflerinde fiyat önemli olduğu kadar sigortanın sizi her açıdan koruması da önemlidir. Yani sigortanın teminatlarına da göz atmanız gerekir.

Her ne kadar ülkemize yakın olsa da acil bir durum karşısında Ukrayna’da tedavi görmek durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden Ukrayna’da geçerli bir sağlık sigortanızın olması önemlidir. Hemen Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası sayfasındaki forma iletişim bilgilerinizi girerek teklif alabilir, Ukrayna seyahatinize güvenle çıkabilirsiniz!

Diğer Yazılar

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar