Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sigorta planınızı belirleyebilirsiniz.

Seni Anlayan Sigorta

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile yurt dışı seyahatlerinizde yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarına karşı kendinizi güvence altına alın. 

Yurt dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek ani rahatsızlıklarda planlarınız bozulmasın diye, AVEON Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası hem sizin hem de ailenizin yanınızda!

COVID-19 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizi gönül rahatlığıyla planlamanızı sağlar. Seyahatiniz sırasında koronavirüs tanısı konulması, tedavi ve konaklama durumlarında Aveon Sigorta COVID-19 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası yanınızda!

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası yurt dışı seyahatleriniz sırasında yaşayacağınız sağlık sorunlarına karşı kendinizi ve ailenizi güvence altına almanızı sağlar.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ana teminatları şunlardır;

 • Tıbbi Tedavi Teminatı
 • Sigortalının Tıbbi Tedavi Nakli
 • Sigortalının Daimî İkametgâha Nakli
 • Vefat Halinde Cenazenin Yurda Nakli
 • Yaralanma veya Hastalık Nedeniyle Konaklama Süresinin Uzatılması 
 • Refakatçinin Konaklama Giderleri
 • Refakatçi Nakli
 • Aile Üyelerinden Birinin Ölümü Nedeniyle Geri Dönüş Seyahati
 • Evde Meydana Gelen Hasar Nedeniyle Geri Dönüş Seyahati
 • Acil Mesajlaın İletilmesi
 • Tıbbi Danışmanlık
 • Bagajın Bulunması Ve Sigortalıya Ulaştırılması 
 • Bagaj Kaybı Veya Hasarı
 • Gecikmeli Bagaj
 • Seyahatin İptali / Katılımcının Tur İptali
 • Seyahat Acentesinin İflası
 • Nakit Avans / Kamu Davalarında Kefalet Ücreti

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Neden Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası?

Yurt dışı tatilleriniz veya iş seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz ani sağlık sorunlarınızı Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile güvence altına alıp, seyahatinize kaldığınız yerden devam edin! 

Aveon Sigorta Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile;

Ani hastalık ve yaralanma durumlarında tam koruma

İkametgaha transfer

30.000€ – 50.000€ seçenekli teminatlar

Covid-19 teminatı

Bagaj kaybolması halinde ödeme

Yurt dışı tıbbi danışmanlık

Avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasını Nereden Alabilirim?

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasını “Hızlı Teklif Al Formu” aracılığıyla bilgilerinizi doldurarak veya iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşarak satın alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre farklı yurt dışı seyahat sağlık sigortası ürünlerimizden ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası'nın Diğer Sigorta Poliçelerinden Farkı Nedir?

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile:

 1. Schengen üyesi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her yerinde geçerli farklı teminat limitlerimiz ve Aveon Sigorta’nın avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 2. Size özel poliçe tekliflerimizi inceleyerek, ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.
 3. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortanızı web sitemizden birkaç dakika içinde yaptırıp, iletişim danışmanlarımızdan 7/24 destek alabilirsiniz.
 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Sık Sorulan Sorular

Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, sigortanızı yaptırırken belirleyeceğiniz ülkelerde geçerlidir. Yurt dışı seyahat sağlık sigortanızı yaptırırken Schengen üyesi Avrupa ülkeleri de dahil tüm dünya ülkelerini seçebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, iki ana grup altında toplanmaktadır:

 1. AVRUPA/SCHENGEN (ABD&KANADA HARİÇ) TÜM DÜNYA) ÜLKELERİ
 2. ABD&KANADA DAHİL TÜM DÜNYA ÜLKELERİ

Sigorta yaptırırken seyahat edeceğiniz ülkeye uygun olan seçenek üzerinden kapsamınızı belirleyebilirsiniz.

Siz de yurt dışında başınıza gelebilecek her türlü sağlık sorununda kendinizi veya sevdiklerinizi güvence altına almak ve Aveon Sigorta’nın size özel avantajlarından yararlanmak için Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası’na başvurun!

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz ani sağlık sorunlarına karşı sizi ve sevdiklerinizi, poliçede yer alan teminatlar dahilinde, güvence altına alır. 

 • Hastalık ve yaralanmalarda tıbbi tedavi teminatı, 
 • Covid-19 risklerine karşı koruma, 
 • 30.000 €’ya kadar teminat,
 • 7/24 tıbbi danışmanlık

hizmetleri sayesinde seyahatlerinizi gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasının teminatları ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. Farklı teminat limitleri, seyahat süreleri ile farklı ülke seçenekleri sunar.

Seyahat Sağlık Sigortasını “Teklif Al Formu” aracılığıyla isim, soy isim, seyahat edeceğiniz ülke, poliçe başlangıç – bitiş tarihi ve ihtiyaçlarınıza göre poliçede yer almasını istediğiniz ek teminat bilgilerini doldurarak kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Seyahat planlarınıza göre sigorta poliçenizin süresini de dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigorta poliçenize talep etmeniz durumunda Covid-19 teminatı eklenmektedir.

Covid-19 teminatı, sigortalının istemesi durumunda, sigortacı tarafından belirlenmiş tarife ek priminin ödenmesi ile poliçe kapsama alınır. Poliçede bu teminatın yer alması durumunda; teminat poliçe başlangıç tarihinden önce SARS COV-19 teşhisi konulmamış olmasına bağlıdır. 

Yurtdışı seyahatleri esnasında yapılacak SARS COV-19 testinin pozitif çıkması durumunda; sigortalılara ait test giderleri, Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle ayakta ve yatarak tedavi görmeleri halinde doğacak tıbbi tedavi giderleri, Tıbbi Tedavi Teminatı kapsamında ve poliçede belirtilen limit / gün olacak şekilde karşılanacaktır

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası aşağıdaki koşullarda kapsam dışında kalmaktadır:

 

 • Seyahat başlangıç tarihi öncesi yapılan testler ve seyahat esnasında yapılıp sonucu Negatif olan SARS COV-19 testlerine yönelik giderler teminat kapsamı dışındadır. 
 • Türkiye sınırları içerisinde teşhis edilmiş, yurtdışı seyahati esnasında ağırlaşmış vakalara ait giderler acil durum olsa dahi teminat kapsamı dışındadır.

Sitemizde yer alan formu doldurarak veya bizimle iletişime geçerek Aveon Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sigortacı tarafından belirlenen Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Standart Tarife Primi, hem geçmiş dönem hem de içinde bulunulan sigorta sözleşmesi süresi içinde yapmış olduğu hasar ödemeleri ile tazminat/prim kullanım oranları, teminat yapısı, teminat limiti değişimleri, teknolojideki yeni gelişmeler ile sigorta aracılarına aracılık faaliyetleri dolayısıyla ödenen ücretler, tedarikçi maliyetleri, şirket genel giderleri ve enflasyon oranı gibi kriterleri dikkate alarak aktüeryal prensipler doğrultusunda belirlenen primi ifade eder.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası, yurt dışı seyahatiniz başlamadan önce yapılmalıdır. Vize işlemlerinde sorun yaşanmaması adına poliçe süresinin seyahat tarihinden 1 gün önce başlatılması daha doğru olacaktır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası poliçelerinde teminatlar maksimum aralıksız 92 gün süre ile geçerlidir. 

Daha uzun süreli seyahat poliçelerde 92. Günden sonra teminat biter. Bu durumda 92 günlük süre ancak yurda giriş çıkış yapıldığında yeniden başlamaktadır.

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar