Aveon Yabancı Sağlık Sigortası

Türkiye’de oturma izni almayı düşünen yabancılar, Aveon Yabancı Sağlık Sigortası avantajlarından güvenle yararlanabilir.

Seni Anlayan Sigorta

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de oturma izni almak isteyen yabancı uyruklu kişilerin yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır.

1 Nisan 2014 yılında yürürlüğe giren düzenleme ile yabancılar Türkiye’de en az 1 yıllık sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası ile Türkiye’de yaşamaya hazırlanan tüm yabancı uyruklu misafirlerimizin sağlığını güvence altına alıyoruz!

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Ücretsiz Hizmet ve Avantajları Nelerdir?

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası, geniş teminatlarına ek olarak aşağıdaki hizmet ve avantajlardan da ücretsiz olarak yararlanmanızı sağlar.

7/24 Canlı Destek

Sağlık sorunlarınız ile ilgili her konuda Aveon Global Sigorta’nın sağlık danışmanlarından 7 gün 24 saat ücretsiz destek alabilirsiniz.

Ambulans Hizmeti

Kaza veya hastalık gibi acil durumlarda ücretsiz ambulans hizmeti ile en yakın sağlık kuruluşuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Geniş Anlaşmalı Sağlık Kuruluşu Ağı

Aveon Sigorta’nın Türkiye genelindeki geniş anlaşmalı sağlık kuruluşu ağı ile tedavilerinizi seçkin hastanelerde güvenle olabilirsiniz. Türkiye’de yeni yaşamınıza adım atarken kaza veya hastalık gibi beklenmedik durumlara karşı önlem almak ve Aveon Sigorta’nın size özel sunduğu hizmet ve avantajlarla sağlığınızı güvence altına almak için hemen Aveon Sigorta’ya başvurun!

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu konukların sağlığını Türkiye genelindeki geniş anlaşmalı sağlık kuruluşu ağımız ile güvence altına alıyoruz.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası, sigorta süresi içinde kaza geçirmeniz veya beklenmedik bir hastalık yaşamanız halinde;

 • Ayakta tedavi
 • Yatarak tedavi
 • Diğer tedaviler

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Genel Şartları

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Genel Şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Bilgilendirme Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Aveon Yabancı Sağlık Sigortasının teminatları aşağıdaki gibidir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatı ile aşağıdaki tedavi giderleriniz Aveon Global Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında sınırsız, anlaşmalı olmadığı sağlık kuruluşlarında ise belirli limitler dahilinde karşılanır:

 • Doktor muayeneleri
 • İlaçlar
 • Laboratuvar
 • Röntgen
 • İleri Tanı
 • Fizik Tedavi (15 Seans)
 • Küçük Müdahaleler

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi teminatı ile aşağıdaki sağlık giderleriniz, Aveon Global Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında sınırsız, anlaşmalı olmadığı sağlık kuruluşlarında ise belirli limitler dahilinde karşılanır:

 • Cerrahi Tedavi
 • Medikal Tedavi
 • Hastanede kalınan sürede ortaya çıkan oda, yemek, yatak ve refakatçi masrafları
 • Operatör Doktor
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi
 • Radyoterapi
 • Diyaliz
 • Ameliyat Sonrası Fizik Tedavi (15 Seans)
 • Ambulans

Diğer Tedavi Teminatları

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası aşağıdaki diğer tedavileri de karşılamaktadır:

 • Trafik Kazası Sonrası Diş Tedavisi
 • Evde Bakım
 • Suni Uzuv
 • Yardımcı Tıbbi Malzeme

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Aveon Yabancı Sağlık Sigortası fiyatlarını yaş ve döneme göre aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Yaş1. Dönem (1.Yıl)2. Dönem (2.Yıl)
0-51.3503375
6-151.2503125
16-258002000
26-358002125
36-451.1502875
46-5515003750
56-6018004500
61-6525506375
66-70450011.250

Yabancı Sağlık Sigortası Sık Sorulan Sorular

Türkiye’de 1 yıldan uzun süre ikamet edecek olan yabancı uyruklu kişilerin Yabancı Sağlık Sigortası yaptırması zorunludur.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortasında yatarak tedavi teminatları; ameliyat, hastane masrafları, küçük cerrahi müdahaleler, suni uzuv giderleri, radyoterapi, kemoterapi ve diyalizdir. Yabancı Sağlık Sigortası yatarak tedavi teminatlarının tamamına ulaşmak için sayfanın Yatarak Tedavi Teminatı bölümünü inceleyebilirsiniz.

Aveon Yabancı Sağlık Sigortasında ayakta tedavi teminatları; tahlil, muayene ve fizik tedavidir. Yabancı Sağlık Sigortası ayakta tedavi teminatlarının tamamına ulaşmak için sayfanın Ayakta Tedavi Teminatı bölümünü inceleyebilirsiniz.

Evet, Yabancı Sağlık Sigortası yoğun bakımı karşılar. Ancak yoğun bakım yatış süresi yılda 100 gün ile sınırlıdır.

Yabancı Sağlık Sigortasının poliçe süresi 1 yıldır.

Türkiye’de oturma izni almak isteyen 0-65 yaş arasındaki yabancı uyruklu kişilerin tamamı Yabancı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Yabancı uyruklu olan kişinin eşi Türk ise ilk olarak eşinin SGK’sı sorgulanır. Eğer eşinin SGK kapsamında sigortası bulunuyorsa Yabancı Sağlık Sigortası yapılmasına gerek yoktur. Ancak eşi SGK kapsamında sigortalı olmayan yabancı uyruklu kişilerin Yabancı Sağlık Sigortası yaptırması zorunludur.

Doğum ile Türk Vatandaşlığı hakkı kazanan ancak sonradan kendi isteğiyle vatandaşlıktan çıkan kişiler mavi kart statüsünde değerlendirilir. Eğer mavi kart statüsünde yer alıyor ve Türkiye’de ikamet etmek istiyorsanız detaylar için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Evet, Yabancı Sağlık Sigortasını iptal etmek mümkündür. Ancak iptal etmek için bazı koşulların sağlanması gerekir.

Yabancı Sağlık Sigortası iki koşulda iptal edilebilir.

 1. Yabancı uyruklu kişi Türkiye’de ikamet ederken çalışmaya başlar ve SGK kapsamında sigortalı olursa Yabancı Sağlık Sigortasını iptal etme hakkına sahip olur.
 2. Yabancı uyruklu kişi Türkiye’de oturma izni aldıktan sonra Özel Sağlık Sigortası yaptırırsa Yabancı Sağlık Sigortasını iptal ettirebilir.

Özel Sağlık Sigortası isteğe bağlı yapılabilen bir sigorta iken, Yabancı Sağlık Sigortası Türkiye’de oturma izni almak isteyen yabancı uyruklu kişiler için zorunludur. Ayrıca Özel Sağlık Sigortası, Yabancı Sağlık Sigortasına göre daha kapsamlıdır ve isteğe göre sigorta poliçesine ek teminatlar eklenebilir. Ancak Yabancı Sağlık Sigortasında ek teminatlar bulunmaz.

Yabancı Sağlık Sigortası, sigorta poliçesine dahil olan hastalıklarda ayakta tedavi, yatarak tedavi ve ilaç masraflarınızı belirlenen limitler dahilinde karşılar.

Yabancı Sağlık Sigortası poliçesi 1 yıl süre ile sınırlıdır. Ancak yabancı uyruklu kişi Türkiye’de kalmaya devam edecekse sigorta poliçesini yenileyebilir.

Sigorta dönemi boyunca yatarak tedavi hariç, 3 aydan fazla kesintisiz olarak yurt dışında kalınması halinde Yabancı Sağlık Sigortası teminatları durur.

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar