Aveon Nakliyat Sigortası

Aveon Nakliyat Sigortası ile bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sigorta planınızı belirleyebilirsiniz.

Seni Anlayan Sigorta

Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası deniz, hava, demir ya da kara yollarından herhangi biri ile taşınan malların, taşınma esnasında başına gelebilecek hasarları güvence altına alır. Aveon Nakliyat Sigortası ile taşınan emtiaları çarpma ve devrilme gibi tüm fiziksel hasarlara karşı teminat altına alabilir, taşıma sürecini içiniz rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Aveon Nakliyat Sigortası Teminatları

Aveon Nakliyat Sigortasında üç çeşit teminat bulunur:

Tam Ziya Teminatı

Tam ziya teminatı; taşıma aracının karışacağı kaza sonucu, taşıma aracı ile birlikte malın da tüm değerini kaybedecek şekilde tamamen zarar görmesi riskine karşı güvence sağlar. 

Dar Teminat

Tam ziya teminatına ek olarak, taşıyıcı aracın kaza yapması halinde çarpma, çarpışma, devrilme, yangın, karaya oturma, alabora olma ve hattan çıkma gibi zararlar sonucu yüke gelen hasarlar da teminat altına alınır.

Geniş Teminat

Institute Cargo Clauses A ile belirtilen istisnalar dışında kalan, tüm beklenmeyen ve aniden gerçekleşen kaza veya olaylar sonucu yükte meydana gelecek hasarlar teminat altına alınır.

Aveon Nakliyat Emtia Taşıma Sigortası

Aveon Nakliyat Emtia Sigortası; uçak, tren, gemi ya da kamyon gibi ulaşım araçlarından herhangi biri ile taşınan emtiayı, taşıma sırasında uğrayabileceği fiziki hasar ya da kayıpların tümüne karşı poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat altına alır. 

Aveon Tekne ve Yat Sigortası

Aveon Tekne ve Yat Sigortası; özel olarak kullanılan tekne ve yatlarda karaya bağlanma, transfer, denize açılma ya da doğal afetler nedeniyle meydana gelebilecek hasarları poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat altına alır. 

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Aveon Nakliyat Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Aveon Nakliyat Sigortasından; ana faaliyetleri taşımacılık, dağıtım, lojistik, ithalat ve ihracat olan tüm nakliye firmaları, lojistik firmaları, uluslararası hizmet veren firmalar, ticaret firmaları ve benzeri diğer firmalar yararlanabilir.

Aveon Nakliyat Sigortası ile taşımacılık faaliyetleri sırasında hem taşınan malları hem de mal sahiplerine karşı olan yasal sorumluluklarınızı teminat altına alabilirsiniz. Hemen Aveon Sigorta’ya başvurun, Nakliyat Sigortasının geniş teminat seçenekleri ve avantajlarından yararlanarak içiniz rahat yola çıkın!

Nakliyat Sigortası Sık Sorulan Sorular

Nakliyat Sigortası, üç çeşit teminat seçeneği ile birlikte taşınan malın tamamen değerini yitirmesinden, çarpışma, devrilme veya çarpma gibi riskler sebebiyle alabileceği kısmı hasarlara kadar farklı riskler için güvence sağlar.

Nakliyat Sigortasını; emtianın satıcısı, alıcısı ve taşınan emtia ile ilişkisi olan herkes yaptırabilir.

Nakliyat Sigortası; malların taşıyıcı tarafından teslim alınması ile başlar.

Navlun Sigortası, malın satıcısı tarafından yaptırılır.

Nakliyat Sigortasında 4 çeşit poliçe bulunur. Bunlar; kati poliçe, flotan (geçici) poliçe, abonman sözleşmesi ve blok abonman sözleşmesidir.

Abonman sözleşmesi; işletmelerin belli bir zaman dilimi içinde gerçekleştirecekleri sevkiyatlarının tamamını güvence altına alan bir sigorta sözleşmesidir.

Abonman sözleşmesi sigortalıya;

  • Yıl içinde yapılan sevkiyat kapasitesine göre sigorta fiyatlarında indirim,
  • Sigorta sözleşmesinde belirtilen şartlara bağlı olarak belirli limitlere kadar otomatik teminat,
  • Belirli koşulların yerine getirilmesi halinde prim iadesi avantajları sağlar.

Sigortalının taşınan mal üzerindeki menfaatleri şunlardır:

  • Taşıma ücreti
  • Taşınan malın fatura bedeli
  • Ödenen sigorta primi
  • Kar

Hayır, Nakliyat Emtia Sigortası zorunlu değildir ve isteğe bağlı olarak yapılır.

Flotan veya geçici süreli poliçe; özellikle dış ticaret sebebiyle yapılan uluslararası nakliye işlemlerinde, yükleme aşamasına gelen malların nakliye aracının ismi veya plakası bilinmediği için sigortasız kalmasını önleyen, geçici bir poliçedir.

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar