Aveon Makine Kırılma Sigortası

Aveon Makine Kırılma Sigortası ile bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sigorta planınızı belirleyebilirsiniz.

Seni Anlayan Sigorta

Makine Kırılma Sigortası

İşletmenizde kullandığınız makineler üçüncü şahısların ihmali, elektrik arızaları veya işletme kazaları gibi birçok farklı risk ile karşı karşıya. Aniden gerçekleşen bu riskler sebebiyle işletmenizdeki üretim durabilir veya aksayabilir. 

Aveon Makine Kırılma Sigortası ile makinelerin deneme devresinden sonra beklenmedik riskler sebebiyle arızalanması sonucu oluşan hasarlarınızı ve dolayısıyla işinizi güvence altına alabilirsiniz.

Aveon Makine Kırılma Sigortası Avantajları

Aveon Makine Kırılma Sigortası ile işletmenizdeki üretimin temeli olan makinelerinizi beklenmedik risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Makine Kırılma Sigortasının geniş teminatlarına, isteğe bağlı olarak ek teminatları da dahil edebilir böylece yaşanan hasarlar sonucu üretimin durması ve aksaması gibi durumlara karşı zararlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kimler Aveon Makine Kırılma Sigortası Yaptırabilir?

Aveon Makine Kırılma Sigortasını iş yerinde mekanik aksamlı makine ve cihazları olan herkes yaptırabilir. Kimliğiniz ve makine bilgilerinizi bize ileterek hızlıca sigorta teklifi alabilir, Aveon Sigorta’nın ek teminat seçenekleri ile güvence kapsamınızı belirleyebilirsiniz.

Makine Kırılma Sigortası, işletmenizdeki makinelerin aniden ve beklenmedik olaylar sebebi ile aldığı hasarların gerektirdiği tamirat masraflarını karşılar. Üretiminizi aksatmadan devam ettirebilmek ve zararlarınızı güvence altına almak için hemen Aveon Sigorta’ya başvurun, Makine Kırılma Sigortası ile işinizi garanti altına alın!

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Aveon Makine Kırılma Sigortası Teminat Kapsamı

Aveon Makine Kırılma Sigortası ile aşağıdaki durumların gerçekleşmesi sonucunda oluşacak zararlarınız teminat altına alınır:

Aveon Makine Kırılma Sigortası Ek Teminat Kapsamı

Aveon Makine Kırılma Sigortasının teminatlarına isteğe bağlı olarak aşağıdaki ek teminatları da dahil edebilir, sigortanızın koruma kapsamını genişletebilirsiniz.

Makine Kırılma Sigortası Sık Sorulan Sorular

Makine Kırılması Sigortası normal çalışır halde olan makinelerinizin işletme kazaları, işçilik kusurları veya üçüncü şahısların ihmali gibi kontrolünüz dışında ve aniden gerçekleşen olaylar sebebi ile arızalanması sonucu oluşan tamirat masraflarınızı güvence altına almanızı sağlar.

Deneme aşamasını tamamlayan ve çalışmasında herhangi bir sorun olmayan iş makineleri, trafo, jeneratör, kompresör, pompa, ısıtma ve havalandırma sistemleri ve sanayi alanındaki makinelerin tamamı sigortalanabilir.

Makine Kırılma Sigortası yıllık risk grubuna giren iş kolları dikkate alınarak genellikle bir yıl yapılır. Ancak branşınıza göre sezonluk ve kısa süreli işleriniz için de sigorta yaptırabilirsiniz.

Hırsızın makinelere vereceği zararlar, Makine Kırılması Sigortasının teminat kapsamı dışındadır.

Hayır, geniş kasko klozu yalnızca hareketli iş makinelerine verilir.

Makine Kırılma Sigortasının sigorta bedeli, sigortalı makinenin yeniye göre ikame bedelidir.

Makine Kırılma Sigortasında aşağıdaki durumlar sigorta teminatının dışındadır:

 1. Hırsızlık ve hırsızlığa teşebbüs
 2. Yangın ve yangın sebebiyle yapılan söndürme ve kurtarma uygulamalarının sonuçları
 3. Deprem, sel, su basması, toprak çökmesi ve kayması, volkanik patlama gibi doğal afetler
 4. Aşınma, yıpranma, paslanma ve çürüme
 5. Yıldırımın direkt verdiği zararlar
 6. Kimyevi madde ve gazların infilakı ve atmosferik elektrikiyet sebebi ile patlamaya eğilimli tozların infilakı
 7. Nükleer olayların verdiği zararlar
 8. Sigortalının kasten makinelere verdiği zararlar
 9. Kamu otoritesi tarafından yapılan tasarruflar sebebi ile meydana gelen hasarlar
 10. Sigortalıyken hasarlanan ve hasar düzeltilmeden tekrar kullanılan makinelerin hasarları
 11. Makinelerin içindeki periyodik olarak değiştirilmesi gereken parçaların tek başına aldığı hasarlar
 12. Savaş, isyan ve sabotaj gibi eylemleri önlemek amacıyla yapılan askeri hareketler sebebi ile oluşacak her türlü hasar 

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar