Aveon Global Sigorta Haftasında KASIDER’i Ağırladı

Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde sektör paydaşları ile buluşmalarına devam eden Aveon Global Sigorta’nın Çarşamba toplantılarının konukları Kadın Sigortacılar Derneği – KASIDER’in yönetim kurulu üyeleri oldu.

Bu yıl 11ncisi kutlanan sigorta haftası, TSB öncülüğünde bir çok etkinlikle kutlanırken, sigorta şirketleri de sektörün sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini gündeme almaya devam ediyor. Yeni kurulan Aveon Global Sigorta, kadın sigortacıları teşvik noktasında istihdamda kadın payını öncelikli kılan şirketlerden birisi olarak KASIDER’li kadınları ağırladı.

Şirketin Şişli de bulunan Genel Merkezinde Genel Müdür Kemal GÜL, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerim BAĞDAŞ, Genel Müdür Yardımcısı Oya YILDIZ ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emrah YAŞAR’ın ev sahipliğinde yapılan buluşmada, KASIDER Genel Başkanı Sema TÜFEKÇİLER, Nihal ASKER ve Serpil AKYOL ERDEM katıldı.

Kemal GÜL, Aveon Global olarak çalışan profilinde kadınlara verdikleri öncelikleri vurgulayarak, toplam çalışan nüfusunun %60’lık kısmının kadınlardan oluştuğunun altını çizdi. Sigortacılığın tüm süreçlerinde kadın eline büyük gereksinim duyulduğunu belirten GÜL, Aveon Global olarak kadın acentelere de her anlamda öncelik ve teşviklerinin de olduğunu vurguladı.

Bu vesile ile SİGORTA HAFTASI buluşmasında KASIDER üyesi kadınları ağırlamaktan ayrıca mutluluk duyduklarını belirten GÜL, gelecek dönemde KASIDER ile proje ve iş geliştirmekten son derece memnun olacaklarını belirterek sözlerine son verdi.
KASIDER Genel Başkanı Sema TÜFEKÇİLER de, derneğin çıkış noktasının kadınların sektördeki gücünün yükseltilmesi yönünde olmakla beraber bu hedefin üstünde bir başarıya ulaştıklarını belirtti.

Özellikle sigorta şirketlerinden aldıkları destek sayesinde bir çok sivil toplum projesini hayata geçirerek kadınların sektörde daha fazla söz sahibi olduklarını belirten TÜFEKÇİLER, Aveon Global’in yeni bir şirket olmasına rağmen kadın istihdamına verdiği desteğin değerli olduğunun altını çizdi.

11ncisi kutlanan SİGORTA HAFTASI vesilesi ile Aveon Global Sigorta olarak, tüketici bilincinin geliştirilmesi için sosyal projeler noktasında her türlü fikir ve öneriye açık olduklarını da belirten Emrah YAŞAR, özellikle içinde yer aldıkları ve TESK ile TSB ortaklığında başlatılan ESİB projesinde yer almalarının önemine değindi. YAŞAR, Hedef kitlesi açısından sigorta sektörünün bugüne değin ki en geniş katılımlı bilinçlendirme projesi olması sebebiyle Aveon Global olarak ESİB bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

KASIDER Başkanı Sema TÜFEKÇİLER’in ‘’İş’te Eşit Kadın Sertifikası’’na Aveon Global’in de katılması yönünde ki önerisi Genel Müdür Yardımcısı Oya YILDIZ tarafından memnuniyetle karşılandı. YILDIZ, şirket olarak sertifikaya entegre olma sürecini hızla değerlendireceklerini belirtti. YILDIZ, hayatın her alanında olduğu gibi İş hayatında da kadınların öncülüğünün artık hayalden gerçeğe dönüştüğünü belirterek, bu yöndeki çabaları sebebiyle KASIDER üyelerine teşekkür etti.

KASIDER üyeleri ve AVEON GLOBAL kadınlarının toplı fotoğraf çekimi ve Sigorta Haftası vesilesi ile plaket takdimi sonrasında ziyaret sona erdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar