Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası ile bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sigorta planınızı belirleyebilirsiniz.

Seni Anlayan Sigorta

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, Erasmus programı ile yurt dışına çıkan öğrencilerin yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Yurt dışında eğitim gördüğünüz süre boyunca başınıza gelebilecek hastalık, yaralanma veya kaza gibi acil durumlarda Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası ile güvence altındasınız! 

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortasının Geçerli Olduğu Ülkeler

Yurt dışındaki öğrencilik süreniz boyunca içiniz rahat bir şekilde eğitiminize devam etmenizi, herhangi bir kaza veya yaralanma halinde ise poliçe kapsamında güvence altında olmanızı sağlayan Aveon Erasmus Seyahat Sigortası tüm dünya ülkelerinde geçerlidir.

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası ile yurt dışında eğitim gördüğünüz süre boyunca sağlığınızı ve seyahatinizi güvence altına alıp, başınıza gelebilecek her türlü riske karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Hemen Aveon Sigorta’ya başvurun, Yurt Dışı Eğitim Sigortası ile eğitiminize içiniz rahat devam edin!

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası Teminat Kapsamı

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, eğitim süreniz boyunca karşılaşabileceğiniz risklere karşı sağlık güvencesi sağlar.

Aveon Erasmus Eğitim Seyahat Sigortasının teminat kapsamı ve limitleri aşağıdaki gibidir:

TEMİNATLARAVRUPA/SCHENGEN ÜLKELERİ (EURO)TÜM DÜNYA ÜLKELERİ (EURO)TÜM DÜNYA ÜLKELERİ (EURO)
TlBBİ TEDAVİ ΤΕΜİΝΑΤΙ30.00030.00050.000
SiGORTALlNIN TlBBİ TEDAVİ NAKLİ30.00030.00050.000
SİGORTALANIN DAİMİ İKAMETGAHA NAKLİ30.00030.00050.000
VEFAT HALİNDE CENAZENİN YURDA NAKLİ30.00030.00050.000
YARALANMA VEYA HASTALIK NEDENİYLE KONAKLAMA SÜRESİNİN UZATILMASI200200200
REFAKATÇİ NAKLİ200200200
Aile Üyelerinden Birinin Ölümü Nedeniyle Geri Dönüş SeyahatiEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ
EVDE MEYDANA GELEN HASAR NEDENİYLE GERİ DÖNÜŞ SEYAHATİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ
ACİL MESAJLARIN İLETİLMESİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİEKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ
TIBBİ DANIŞMANLIKSINIRSIZSINIRSIZSINIRSIZ
İLAÇ GÖNDERİM ORGANiZASYONUSINIRSIZSINIRSIZSINIRSIZ
BAGAJIN BULUNMASI VE SİGORTALIYA ULAŞTIRILMASISINIRSIZSINIRSIZSINIRSIZ
BAGAJ ΚΑΥΒΙ VEYA HASARl400400400
GECİKMELİ BAGAJ100100200
PASAPORT VEYA BİLET KAYBI
250250250
GASP/KAPKAÇ TEMİNATI400400400
OVERBOOKING NEDENİYLE GECİKME100100100
GECİKME NEDENİYLE AKTARMA YAPILACAK UÇUŞUN KAÇIRILMASI100100100
SEYAHATİN GECİKMESİ (En Fazla 12 Saat (İlk 4 saat muafiyetli)100100100
SEYAHATİN İPTALİ 1.0001.0001.000
NAKİT AVANS/ KAMU DAVALARINDA KEFALET ÜCRETİ ( BORÇ OLARAK)3.0003.0005.000

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası Sık Sorulan Sorular

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, Erasmus programı ile yurt dışında eğitim görecek öğrencilere zorunlu kılınmıştır.

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, sigortalının yurt dışında eğitim göreceği süreye bağlı olarak 3 ay, 6 ay veya 1 yıl düzenlenir. Sigorta poliçesi seyahat süresi boyunca geçerlidir.

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası fiyatları, sigorta poliçesinin teminat kapsamına ve sigortalının yurt dışında eğitim alacağı süreye göre belirlenir.

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, sigortalının bilerek ve art niyetle kendine verdiği zararlar sebebiyle oluşan yaralanmalarda geçersizdir. Buna ek olarak sel, heyelan, çığ, deprem, tsunami, volkanik patlama, fırtına ve gök taşı düşmesi gibi doğal afetler ve harp, terör, isyan gibi toplumsal olaylar sonucu oluşan sağlık sorunları ve yaralanmalar için yapılması gereken tıbbi müdahaleler sigorta kapsamı dışındadır.

Hayır, Yurt Dışı Seyahat Sigortası, Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası yerine geçmez. 

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortasının farkı yurt dışında eğitim gördüğünüz süre boyunca geçerli olmasıdır. Aynı zamanda Erasmus Eğitim Seyahat Sigortası, eğitim için gittiğiniz ülkede tedavi görmeniz halinde, sağlık giderlerinizi poliçede belirtilen teminatlar dahilinde karşılar. Yurt Dışı Seyahat Sigortaları ise yurt dışında tedavi gördüğünüz kurumlardaki sağlık giderlerinizi karşılamaz. 

30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası, üst limiti 30.000 Euro olan sigortadır. 30.000 Euro teminatı; başınıza gelebilecek kaza, hastalık veya yaralanma gibi durumlarda sigorta poliçesinin teminatları kapsamında, sigorta şirketinin size ödemeyi taahhüt ettiği miktarın üst sınırıdır.

Yurt Dışı Eğitim Sigortası yaptırırken ilk dikkat etmeniz gereken, yurt dışında aniden hastalanmanız halinde poliçenizin hangi teminatlar ile güvence sağladığıdır. 

Erasmus Eğitim Seyahat Sigortasında yer alan teminatların yurt dışındaki hastane ve doktor giderlerinizi eksiksiz olarak karşılaması gerekir. Aynı zamanda sigortanızın kapsamı, gideceğiniz ülkenin sizden istediği şartlara uygun olarak belirlenmelidir. Gideceğiniz ülkenin şartlarına göre sigorta poliçenizde yer almayan teminatları, ek teminat olarak poliçenize dahil edebilirsiniz. 

Son olarak Erasmus Eğitim Seyahat Sigortasının süresi, yurt dışındaki eğitim sürenize bağlı olarak belirlenmelidir.

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar