Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortası

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortası ile bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi sigorta planınızı belirleyebilirsiniz.

Seni Anlayan Sigorta

Acil Vakalar Sağlık Sigortası

Acil Vakalar Sağlık Sigortası, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından acil olarak tanımlanan tüm hastalık, yaralanma veya kaza sonucu meydana gelen durumlar için güvence sağlar. 

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortası ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi ani risklere karşı koruyun, ihtiyaç halinde tedavi masraflarınızı düşünmek zorunda kalmayın! 

Hızlı Teklif Al

İletişim bilgilerinizi bırakın hızlı teklif için size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

Acil Cerrahi Yatış Teminatı

Acil durum nedeniyle cerrahi müdahale ve/veya yatış gerektiren durumlarda, cerrahi müdahale ve/veya yatışa ilişkin ameliyathane, oda, operatör, narkozitör, asistans, narkoz, ilaç ve sarf malzemeleri giderleri poliçede yazılı limit ve katılım oranı dahilinde vaka başına ödenir. 

Acil Dahili Yatış Teminatı

Acil durum nedeni ameliyatsız yatışlara ve/veya sigortalının yatmasını gerektirmeyen cerrahi ve ortopedik müdahalelere ait konsültasyon ve doktor ücreti, kan ve kan plazması dahil gerekli malzeme, oksijen, anestezi, alçı ve dikiş uygulaması, kullanılması doktorca gerekli görülen standart korse ve ortopedik destekleyiciler, bandaj, sargı, pansuman, enjeksiyon vb. giderleri, elektrokardiyografiler, röntgen, MR, tüm diagnostik laboratuvar testleri ve hasta bakım hizmetleri giderleri poliçede yazılı limit ve katılım oranı dahilinde vaka başına ödenir.

Oda / Yemek Teminatı

Acil durum nedeni ile sigortalının hastanede yattığı her tam gün için oda – yemek (standart tek yataklı oda ücreti ile sınırlıdır) ve hemşirelik hizmetlerine ait giderler poliçede yazılı limit ve katılım oranı dahilinde günlük olarak ödenir. 

Yoğun Bakım Teminatı

Acil durum nedeni ile sigortalının hastanede yoğun bakım ünitesinde geçirdiği her tam gün için yoğun bakım hizmetlerine ait giderler poliçede yazılı limit ve katılım oranı dahilinde günlük olarak ödenir. 

Ambulans Teminatı

Ambulans hizmetleri için acil durumlar esas alınır.

Sigortalı’nın T.C. sınırları içerisinde teminat kapsamındaki bir hastalık veya kaza nedeniyle bulunduğu yerden yerel ruhsatlı bir kara ambulansı ile en yakın tam teşekküllü hastaneye, hastaneden eve, evden hastaneye taşınması için yapılan masraflar masraflar poliçede belirtilen şartlara uygun olarak bu teminattan karşılanır. 

Sigortalının, bulunduğu yerde tedavisinin mümkün olmadığı, tedavi eden doktorun zorunlu görmesi ve Sigortacının onaylanması şartıyla; bulunduğu il ve hastaneden diğer bir il ve hastaneye, kara ve/veya hava ambulansı ile taşınması için yapılan masraflar poliçede belirtilen şartlara uygun olarak bu teminattan karşılanır. 

Anlaşmalı Ambulans hizmetinin bulunamaması durumunda Kamu kara ambulansı 112 ACİL AMBULANS hizmeti kullanılır. Alınacak bu hizmet sırasında meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan Sigortacı sorumlu tutulamayacaktır.  

7/24 Doktor Tıbbi Danışmanlık 

Acil hekimi, Aile hekimi ve dahiliye uzmanları tarafından 7/24 tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmetidir. 0850 711 09 10 numaralı hattımız üzerinden sağlık asistans hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Aşağıdaki tabloda Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortası teminatlarını inceleyebilirsiniz:

TEMİNATLARÖDEME ORANITEMİNAT TİPİTEMİNAT LİMİTİPLAN 1PLAN 2PLAN 3
Acil Cerrahi Yatış Teminatı%100YILLIKLİMİTSİZ15.00030.00050.000
Acil Dahili Yatış Teminatı%100YILLIKLİMİTSİZ15.00030.00050.000
Oda / Yemek Teminatı%100YILLIKLİMİTSİZ15.00030.00050.000
Yoğun Bakım Teminatı%100YILLIKLİMİTSİZ15.00030.00050.000
Ambulans Teminatı%100YILLIKLİMİTSİZLİMİTSİZLİMİTSİZLİMİTSİZ
7/24 Doktor Tıbbi danışmanlık %100YILLIKLİMİTSİZLİMİTSİZLİMİTSİZLİMİTSİZ
BEŞ RİSKLİ HASTALIK TEMİNATI%100YILLIKAort Hastalıkları Cerrahisi, Kanser, Koroner By-Pass, Böbrek YetmezliğiYOK30.00030.000
ASİSTAN HİZMET PAKETİ%100YILLIKLİMİTSİZYOKTHS ALINDIĞINDA HEDİYEDİR.THS ALINDIĞINDA HEDİYEDİR.

Acil Vakalar Sağlık Sigortası planlarımızdan 30.000 ve 50.000 TL teminatlı planlardan birini seçtiğinizde, dilerseniz poliçeye ek olarak 30.000 TL teminatlı 5 Riskli Hastalık Sigortası’nı ekleyebilirsiniz.

Bu plan eklendiğinde aşağıda içeriği verilen Asistan destek paketimizi hediye ediyoruz: 

Asistans hizmet paket içeriğimiz ve kapsamları

Poliçe süresi içinde ve yılda bir defa kullanılmak üzere ücretsiz sunulan Destek paketlerimizden yararlanabilir ve sağlığınız için ek güvence sağlayabilirsiniz.

 • Check-up: Dr. Değerlendirme – Tam kan sayımı – Akciğer grf (tek yönlü) – Tam idrar tahlili – Sedim – Açlık kan şekeri – T.kolesterol – EKG
 • Göz Check up: Göz muayenesi – Göz dibi muayenesi – Göz ölçüm testi
 • Online diyetisyen: 20-30 dk.süren ücretsiz seans. Hizmetin devamında %30 indirim garantisi 
 • Online Psikolog: 20-30 dk. süren ücretsiz seans. Hizmetin devamında %30 indirim garantisi 
 • Diş bakım paketi: Diş hekimi muayene – Diş röntgen filmi – Diş taşı temizliği (Alt-üst çene) – Teşhis ve tedavi planlama – Oral hijyen eğitimi – Vitalite kontrolü

Asistans hizmet paketleri için randevunuzu 0850 711 09 10 numaralı hattımız üzerinden alabilirsiniz.

ASİSTAN HİZMET PAKETİTEMİNAT TİPİADET LİMİTİAVEON ÖDEME ORANIHİZMET İÇERİĞİ
CHECK-UP DAR PLAN 1Yıllık1100%Dr. Değerlendirme - Tam Kan Sayımı - Akciğer grd (tek yönlü) - Tam idrar tahlili - Sedim - Açlık Kan Şekeri - T.kolesterol - EKG
GÖZ CHECK-UPYıllık1100%Göz muayenesi - Göz dibi muayenesi - Göz Ölçüm Testi
ONLINE DİYETİSYENYıllık1100%20-30 dk. süren 1 ücretsiz seans. Hizmetin devamında %30 indirim garantisi
ONLINE PSİKOLOGYıllık1100%20-30 dk. süren 1 ücretsiz seans. Hizmetin devamında %30 indirim garantisi
DİŞ BAKIM PAKETİYıllık1100%Diş hekimi muayene - Diş röntgen filmi - Diş taşı temizliği (Alt-üst çene) - Teşhis ve tedavi planlama - Oral hijyen eğitimi - Vitalite kontrolü
7/24 DOKTOR TIBBİ DANIŞMANLIKYıllıkLİMİTSİZ100%Acil hekimi, Aile hekimi ve dahiliye uzmanları tarafından 7/24 tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortasını Nereden Alabilirim?

Aveon Acil Vakalar Sağlık Sigortasını “Teklif Al Formu” aracılığıyla bilgilerinizi doldurarak veya iletişim kanallarımız üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı her şeyden değerli! Hayatta başınıza gelebilecek ani kaza ve hastalıklar için hemen Aveon Sigorta’ya başvurun, geç kalmadan kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın! 

Acil Vakalar Sağlık Sigortası Sık Sorulan Sorular

Acil Vakalar Sağlık Sigortası, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından acil durum olarak tanımlanan kaza veya hastalıklarda ambulans, tedavi veya cerrahi müdahale masrafları için maddi güvence sağlayan sigortadır. 

Acil Durum ise: Sözleşme kapsamı dışında olmayan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tanımlanmış olan ve “Acil Durum” olarak değerlendirilen ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden 12 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren, ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatının ve/veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır. 

Acil Durumlar Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından acil durum olarak tanımlanmıştır. Aşağıda belirtilen durumlar Acil Vakalar Sağlık Sigortası kapsamında yer almakta ve acil durum olarak değerlendirilmektedir. 

Acil vakalar sağlık sigortasında mevcut olan acil durumlar şunlardır:

 • Suda boğulma: Solunum ya da kalp durması durumları veya hastanın genel durumda boğulmaya yol açacak derecede akciğerlere su girişinin olduğu durumlar.
 • Trafik kazası: Omurga yaralanmaları ve kanamalı kırıkların olduğu akut durumlar. O an için hastanın durumunu etkilemese bile iç kanamaya yol açabilecek ciddiyette göğüs, karın ya da kafa travmaları. Vücutta büyük kanamaya yol açan; araç parçalarının yol açtığı kesici, delici yaralanmalar.
 • Tecavüz 
 • Yüksekten düşme: Omurga yaralanmaları ve kanamalı kırıkların olduğu akut durumlar. O an için hastanın durumunu etkilemese bile iç kanamaya yol açabilecek ciddiyette göğüs, karın ya da kafa travmaları. Vücutta büyük kanamaya yol açan; araç parçalarının yol açtığı kesici, delici yaralanmalar.
 • Ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları: 2. maddedeki durumlara ek olarak yapılan işe has acil durumlar. Örn: Zehirli gazların solunması, kimyasal maddelerin içilmesi ya da kişinin üzerine dökülmesi, parmak, el, ayak, kol veya bacağın kısmen ya da tamamen kopması.
 • Elektrik çarpması: Yanık, organ hasarı yapabilecek ya da kalp ritmini bozabilecek derecede ciddi elektrik çarpmaları.
 • Donma, soğuk çarpması: Hayati fonksiyonları etkileyecek şoka götürebilecek, uzuvlarda kangren yapabilecek derecede soğuğa maruz kalınması.
 • Isı çarpması: Kalp ritmini, tansiyonu ya da bilinç durumunu etkileyecek derecede güneş etkisinde ya da sıcak ortamda kalma durumları.
 • Ciddi yanıklar: Büyük sıvı kaybına, organ kaybına ya da cilt hasarına yol açabilecek genişlikte ateş, kimyasal madde, elektrik vb. yanıkları. Solunum yollarında daralmaya yol açabilecek derecede duman ya da sıcak hava solunmuş olması.
 • Ciddi göz yaralanmaları: Gözde hasara yol açabilecek ciddiyette kesici, delici alet yaralanması, kunt travma ya da kimyasal madde teması.
 • Zehirlenmeler: Olay anında yaşamsal fonksiyonları bozmuş olan ya da ilerleyen saatlerde bozma ihtimali yüksek olan maddelerin ağızdan alınması, kimyasal maddelerin cilde teması ya da zehirli gazların solunması.
 • Ciddi Alerji, Anafilaktik Tablolar: Kalp ritminde bozulma, solunum yollarında tıkanmaya yol açabilecek ciddiyette alerji ya da tansiyon düşmesi durumları
 • Travma sonucu omurga ve alt-üst ekstremite kırıkları: Büyük dış veya iç kanamaya yol açan her türlü kırık, çıkık, burkulma ve alçı giderleri, dikiş atılması
 • Kalp krizi, hipertansiyon krizleri: Geçirilmekte olan kalp krizi, acil tedavi gerektiren kalp ritmi bozukluğu türleri, kan basıncının beyin kanaması vb. ciddi durumlara yol açabilecek derecede yükselmesi. 
 • Astım Krizi, Akut Solunum Problemleri: Geçirilmekte olan astım krizi, ciddi solunum yetersizliği yol açabilecek boğulma, yabancı cisim yutma, alerjik reaksiyon, solunum yolu yanıkları.
 • Şuur kaybına neden olan her türlü organik kusur: Kişinin bilinç durumunda bozulmaya yol açabilecek bayılma, kalp travması gibi durumlar. 
 • Ani felçler: Beyin kanaması, omurga yaralanması vb. nedenlerle kişinin uzuvlarının ya da tüm vücudunun hareket kabiliyetini ya da hissetme kabiliyetini yitirmesi. 
 • Ciddi genel durum bozukluğu: Besin yetersizliği, yetersiz bakım, uzun süren ağır hastalık vb. nedenlerle kişinin sağlığının genel anlamda tehlikeli olabilecek derecede bozulması.
 • Yüksek ateş 39.5 üzeri: Zehirlenme, infeksiyon hastalıkları, sıcak çarpması vb. nedenlerle vücut ısısının konvizyona (havale) ya da kalp ritim bozukluklarına yol açabilecek derecede yükselmesi. Ortalama 39,5°C ve üzeridir.
 • Diyabetik ve üremik koma: Diabet (şeker hastalığı) ve böbrek yetersizliğinin neden olduğu bilinç bulanıklığından başlayıp tam bilinç kaybına (koma) kadar girebilecek durumlar. Genel durum bozukluğunun eşlik ettiği diyaliz hastalığı
 • Akut batın: Mide, barsak gibi içi boş organların delinmesi, barsak tıkanması ya da düğümlenmesi, safra yollarının taş veya iltihap nedeniyle tıkanması, apandist, pankreatit gibi ciddi organ iltihaplanmaları, barsak ya da periton arterlerinde tıkanma vb. gibi acil cerrahi müdahale gerektiren, karın içi organlarla ilgili hastalıkların ortaya çıkması.
 • Akut masif kanamalar: Genellikle travma sonucu ortaya çıkan, hayatı tehdit edecek boyutlarda iç veya dış kanamalar.
 • Menenjit, ensefalit, beyin apsesi: Sinir sistemi fonksiyonları dolayısıyla da yaşamsal fonksiyonları etkileyebilecek bilinç durumunda değişikliklere yol açabilecek beyin ve beyni çevreleyen zarla ilgili iltihabi, infektif hastalıklar
 • Renal kolik: Böbrek taşlarının yol açtığı, ilerlemesi durumunda idrar yolu ya da böbrek hasarına yol açabilecek şiddetli ağrı oluşturan durum.
 • Kurşunlanma, Bıçaklanma, Darp: Sigortalının, bilerek ve isteyerek kavgaya karışması sonucu meydana gelmemiş olması şartıyla, organ zedelenmesine, hayati risk içeren ciddi kanamalara veya ilerleyen saatlerde hayatı tehdit edecek derecede genel durum bozulmasına yol açabilecek kesici delici alet yaralanmaları, künt travmalar, yanıkların olduğu durumlar.
 • Migren ve/veya Kusma, Şuur Kaybıyla Beraber olan Baş ağrıları: Baş ağrısı ve kusmayı, bilinç kaybının takip ettiği durumlar.

Acil Vakalar Sağlık Sigortasında sigortalanma yaşı 15. gün- 65 yaştır (Yeni doğan bebekler başvuru tarihinden itibaren ve en erken doğumdan 15. gün sigorta kapsamına alınabilirler.) Poliçe yenilemeleri 75 yaşına kadar yapılır. 

Sigorta poliçesi, şirketimize ilk girişte 15 günlük bebekler ve 65 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alır. Sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması şarttır. 0-18 yaş arası çocuklar ise aile kapsamında ve/veya kanunen bakmakla yükümlü 18 yaşından büyük bir sigorta ettiren ile teminat kapsamına alınabilir.  

Acil Vakalar Sağlık Sigortası ndan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet eden 15 günlük bebekler ve 66 yaşından küçük bireyler faydalanabilir. 

Acil Sağlık Sigortanızı “Teklif Al” butonuna tıklayıp bilgilerinizi doldurarak veya iletişim kanallarımız üzerinden danışmanlarımız ile iletişime geçerek birkaç dakika içinde yaptırabilir, size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Hayır, Acil Vakalar Sağlık Sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Ancak beklenmedik kaza ve hastalıklarda tıbbi tedavi masraflarınız için güvence sağlar.

Acil Vakalar Sağlık Sigortası standart tarife primi, hem geçmiş dönem hem de içinde bulunulan sigorta sözleşmesi süresi içinde yapmış olduğu hasar ödemeleri ile tazminat/prim kullanım oranları, teminat yapısı, teminat limiti değişimleri, teknolojideki yeni gelişmeler ile sigorta aracılarına aracılık faaliyetleri dolayısıyla ödenen ücretler, tedarikçi maliyetleri, şirket genel giderleri ve enflasyon oranı gibi kriterleri dikkate alarak aktüeryal prensipler doğrultusunda belirlenen primi ifade eder.

Acil Vakalar Sağlık Sigortası yaptırmak için T.C. kimlik belgeniz ve sigorta formunda yer alan bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Hızlı Teklif Alın

İletişim bilgilerinizi paylaşın en kısa sürede danışmanlarımız size geri dönüş sağlasınlar